INNOWACJE W ROZWOJU (PROJEKTOWANIU) I PRODUKCJI ROZŁĄCZNIKÓW WYSOKIEJ JAKOŚCI W CIĄGU 60 LAT

Kiedy Kauko Hyrylainen założył Katko w 1938r., jednym z jego głównych celów było wprowadzenie innowacji w rozwoju (projektowaniu) nowych wyrobów i metodach produkcyjnych. Zamysł był taki, żeby oferować naszym klientom najlepsze możliwe rozwiązania aby zaspokoić ich potrzeby. Już w tamtym czasie celem przedsiębiorstwa było wytwarzanie wyrobów wysokiej jakości przy wykorzystaniu najnowocześniejszej wiedzy technicznej i cel ten pozostał aktualny do dzisiaj. Katko zapewnia jakość swoich wyrobów przez stosowanie niezależnych, zatwierdzonych badań aby upewnić się, że produkty są w pełni zgodne z aktualnymi światowymi normami.

Od tego czasu nasza działalność zmieniła się i znacznie rozwinęła. Z przedsiębiorstwa lokalnego staliśmy się firmą, która dostarcza swoje wyroby na większość rynków światowych. Dysponujemy dzisiaj dwoma przedsiębiorstwami joint venture, jednym w Wielkiej Brytanii i jednym w Polsce. Również nasza sieć sprzedaży na świecie znacząco wzrosła i dzisiaj mamy partnerów handlowych w ponad 40 krajach na sześciu kontynentach, a ponad 60% naszej produkcji jest eksportowana.

Silnie inwestujemy w produkty i rozwój produkcji, co zaowocowało w ostatnich latach pojawieniem się wielu nowych wyrobów, co stwarza dla nas dobre możliwości rynkowe. Wielkie nadzieje pokładamy w nowej serii kompaktowych rozłączników modułowych KVKE Switch Fuse, które mają wiele zalet dla naszych klientów, gdzie mały rozmiar i modułowy system budowy są zaledwie dwiema z nich.

Seria dźwigniowych rozłączników Katko posiada obecnie wraz z nowoczesnym wzornictwem wiele nowych cech, dzięki którym są bardzo interesujące dla klientów (użytkowników). Seria EVA rozłączników Katko z pokrętłem rozszerzona jest obecnie do 250A również w wersji 4-polowej i dają one wiele możliwości zastosowań projektantom rozdzielni. Również warte wzmianki są wysiłki naszego działu Badań i Rozwoju, gzie zaprojektowane zostały nowe rozłączniki w obudowie, czego wynikiem jest nowa seria rozłączników w obudowach ze stali nierdzewnej.

Zdaję sobie sprawę, że wraz z naszymi klientami czekają nas w przyszłości ciekawe czasy. Postawi to przed nami wiele nowych wyzwań lecz również da nam to wiele radości ze wspólnej pracy dla lepszej przyszłości. Naszym celem w Katko wraz naszymi partnerami handlowymi (współpracownikami) jest pozostawienie lepszego świata tak, aby nasze dzieci miały dobre możliwości wypłynięcia na szerokie wody.

Jestem pewien, że w naszym katalogu znajdziecie dobre rozwiązania Waszych potrzeb.


Jukka Hyryläinen
Managing Director & CEO 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer