KATKO jest znanym w ponad czterdziestu krajach świata fińskim producentem szerokiej gamy rozłączników, rozłączników bezpiecznikowych oraz rozłączników w obudowach.

KATKO Poland wchodzi w skład koncernu KATKO od 2002 roku.
Firma KATKO została założona w 1938 roku, od tego momentu głównym priorytetem było wprowadzenie innowacji w wyrobach i metodach produkcyjnych. Od początku działalności celem przedsiębiorstwa było wytwarzanie wyrobów wysokiej jakości przy wykorzystaniu najnowocześniejszej wiedzy technicznej i cel ten pozostał aktualny do dzisiaj. KATKO zapewnia jakość swoich wyrobów przez wykorzystywanie nowoczesnych technologii i materiałów weryfikowanych niezależnymi badaniami wykonywanymi przez certyfikowane laboratoria by upewnić się, że produkty są w pełni zgodne z aktualnymi światowymi normami i standardami.

Hala produkcjiHala KATKO

KATKO Poland na początku swej działalności koncentrowało się na dystrybucji wyrobów gotowych na terenie Polski kontynuując działalność firmy MAREL, która była wyłącznym przedstawicielem KATKO na Polskę od roku 1991. Współwłaścicielem firmy MAREL był obecny Dyrektor Generalny KATKO Poland, Marek Gaździński. Firma KATKO Poland budując system sprzedaży, od początku stara się wprowadzić
na nasz rynek gamę produktów jak najbardziej odpowiadającą
potrzebom polskich Klientów.


Prowadzimy także prace nad opracowaniem przyjaznych użytkownikom
narzędzi wspomagających dobór i kompletację zamawianego towaru.
KATKO Poland czynnie uczestniczy w pracach badawczo rozwojowych prowadzonych przez centralę w Finlandii, przekazując napływające od naszych klientów sugestie dotyczące wytwarzanych przez KATKO wyrobów. W roku 2005 KATKO Poland stało się integralną częścią koncernu KATKO także w sferze produkcyjnej. Jesienią 2005 roku w Polsce uruchomiono produkcję elementów metalowych na potrzeby bieżącej produkcji KATKO. W Zakładzie Produkcyjnym w Nidzicy wytwarzane są obecnie wszystkie elementy i podzespoły metalowe wchodzące w skład wyrobów KATKO.


19 maja 2011 miało miejsce uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej firmy KATKO. Uroczystego otwarcia dokonał Jego Ekscelencja Ambasador Finlandii, pan Vesa Himanen, w obecności przedstawicieli władz Nidzicy, zaproszonych przedstawicieli firm partnerskich z Australii, Finlandii, Szwecji, Danii, USA, Wielkiej Brytanii, Słowacji oraz Polski.

Otwarcie nowej hali KATKO PLHala KATKO PL

 

Cytując Prezesa KATKO Jukkę Hyrylainena należało dodać, że:
„Zdajemy sobie sprawę, iż wraz z naszymi Klientami czekają nas ciekawe czasy, stawiające przed nami wiele wyzwań, lecz również dające, mam nadzieję, wiele satysfakcji ze wspólnej pracy. Celem KATKO jest udział w tworzeniu lepszego świata tak by przyszłe pokolenia miały większe możliwości kreatywnego działania. Oferowane przez KATKO wyroby, nasza wiedza fachowa i doświadczenie powinny w tym pomóc.”


Mottem działalności KATKO Poland jest:


NAJWYŻSZA JAKOŚĆ WYROBÓW, 
KONKURENCYJNE CENY, 
NAJLEPSZA OBSŁUGA KLIENTA.

Zapraszamy do skorzystania z oferowanych przez nas wyrobów.

Marek Gaździński
Dyrektor Generalny

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer